Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vypnutí rozšířeného zabezpečení aplikace Internet Explorer ve Windows serveru 2008

4. 8. 2009

Ve Windows serveru je nastaveno takzvané "rozšířené zabezpečení aplikace Internet Explorer". Jeho cílem je ochrana počítače před přístupem na neznámé a potenciálně nebezpečné stránky. IE se při každém přístupu na neznámou stránku ptá, jestli přístup zamítnout, nebo web přidat mezi důvěryhodné.

Pokud víme, že přistupujeme vždy jen na důvěryhodné stránky (stahování ovladačů apod), nebo server slouží jen pro testování, může toto chování být zatraceně otravné. Lze je vypnout následujícím postupem:

Spusťte Správce serveru (pokud se po přihášení k serveru nespustí sám). Přejděte na oddíl Informace o zabezpečení a klepněte na Konfigurovat funkci IE ESC. Vyskočí okno, ve kterém je možné rozšířené nastavení aktivovat/deaktivovat zvlášť pro administrátory, zvlášť pro běžné uživatele. Proveďte požadované nastavení a klepněte na OK.

Pokud je Internet Explorer v okamžiku provedení nastavení spuštěn, je třeba jej restartovat. Od toho okamžiku jsou provedené zmeny v platnosti.

Pokud pracujeme na "ostrém" serveru, je vhodné po ukončení "bezpečné" činnosti, během které si dáváme opravdu pozor, rozšířené zabezpečení opět aktivovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pomohlo

(Lukas, 15. 4. 2016 9:15)

diky za radu

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA