Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nastavení automatického přihlášení do Windows XP

21. 11. 2008

Automatické přihlášení do Windows

Občas je užitečné, když se po spuštění počítače provede automatické přihlášení konkrétního uživatele - například na domácím počítači, na kterém pracuje jen jeden uživatel a nechce se mu stále zadávat heslo, nebo v posluchárnách, kde se u "učitelského" počítače střídají různí (třeba externí) lektoři, kteří neznají heslo.

Jednou z možností je instalace Tweak UI (součást Microsoft PowerToys, volně ke stažení ze stránek Microsoftu). Po spuštění pod účtem s administrátorskými právy je možné zadat mimo jiné automatické přihlášení.

Ale je třeba kvůli takové drobnosti instalovat na počítač další balast? Naštěstí ne, je možné provést ručně úpravu registru. Postup je následující:

  • Přihlašte se pod uživatelem s administrátorskými právy
  • Spusťte regedit (Pro neznalé: Start - Spustit - zadejte ručně "regedit". Znovu pro neznalé: s tímto nástrojem opatrně, můžete si zbořit systém.)
  • Přejděte do větve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
  • Přidejte nebo upravte položku DefaultUserName (REG_SZ) s hodnotou odpovídající přihlašovacímu jménu daného uživatele
  • Přidejte nebo upravte položku DefaultPassword (REG_SZ) s hodnotou odpovídající heslu tohoto uživatele(uživatel MUSÍ míst heslo)
  • Přidejte nebo upravte položku AutoAdminLogon (REG_SZ) s hodnotou 1
  • Pokud je počítač připojen do domény, přidejte nebo upravte položku DefaultDomainName (REG_SZ) s hodnotou odpovídající názvu domény.

Pokud budete názvy parametrů kopírovat, dávejte pozor, aby za názvem nezbyla mezera navíc - Windows ji neignorují a parametr je tím pro ně neznámý a tedy nefunkční. Dále je třeba upozornit, že heslo je v registru uloženo v čitelné podobě a kdokoliv, kdo má do registru přístup, si je může přečíst.

Postup pro automatické přihlášení u počítačů připojených k Active Directory najdete v samostatném článku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář